top of page
1_edited.jpg
WhatsApp Image 2021-10-20 at 11.24.35.jpeg

אהלן אנשים, אני אדיר לייבה 

 שלום לכם חברים צבעוניים! אז מי אני ב2 מילים? אמן מחנך. ב4 מילים- אדיר לייבה אמן מחנך. מופרע קשב,  יזם חינוכי, מקים פרויקט "בין אדם למקום" העצמה קהילתית בציורי קיר וגרפיטי (זוכה פרס הבוגר של מועצת המכינות קד״צ הארצי כבוגר המעורר השראה, יה מאן!) שותף מייסד בפודקאסט "מוחות בתנועה" על חינוך יזמות ומנהיגות ומעביר תהליכים חינוכיים שונים באמצעות אומנות.

המשיכו לגלול ותגלו (: 

יסוד הכעס בעולם בא מצד חסרון היצירה

  הרב קוק

2.png

מהו אמן מחנך?

מי חינך אותך?! במהלך השנים למדתי (בדרך הקשה) להוציא את האפקט מהדפקט ולגלות איך מה ששונה בי זה מה שעושה אותי מיוחד. הייתי מצייר בשיעורים ולומד בשביל הכיף ( כי מי יזכה בכלל להוציא בגרות חשבתי לעצמי?) עד שיום אחד ציירתי ילדה מהכיתה אמרו לי "וואי איזה קריקטורה מצחיקה!". צדקתם- זה לא היה קריקטורה. וכך פיתחתי את ההבנה שאומנות יכולה להיות כלי להעברת מסר. כלי להעצמה! במסגרת התנדבות עם נוער בסיכון זכיתי לזהות את הצורך של אנשים להרגיש חלק ממשהו גדול כך הצלחתי להפוך את התחביב והתשוקה שלי לעבודה שהיא עיקר העשייה שלי כיום ב"ה. ממש חלום שמתגשם!  

 

שמתי לב לשני דברים דומיננטיים בעשייה שלי: אומנות וחינוך.

העמקתי, ציירתי, למדתי וחקרתי. למדתי תואר ראשון בחינוך (B.EDׂ) ותעודת הוראה, תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך, איירבראש אצל המומחים הגדולים ביותר בארץ, ובעיקר למדתי המון משלל ההתנסויות שזכיתי לממש בדרך- הזדמנויות שהשם זימן לי. 

כיום, אחרי הכוונה מקצועית ודיוקים רבים הבנתי את מקומי בעולם- אני אדיר לייבה ואני אמן מחנך. יש לי רצון עז לעזור לחברה הישראלית להיות טובה יותר ומחוברת יותר בטווח הרחוק. אני פונה לאנשים בכל הגילאים במטרה לגרום לכולם להגיע למימוש עצמי באמצעות כלים שרכשתי מעולם החינוך והאומנות. 

המטרה שלי היא שיחד נגלה מחדש את הפוטנציאל שיש בנו תוך כדי עשייה אומנותית ואינטראקציה עם הסביבה וכך נקדם ונדחוף את עצמנו להיות פעילים חברתית, לפתח כושר מנהיגות ומסוגלות אישית ובשאיפה שבעתיד אתם תובילו באופן עצמאי פרויקטים אומנותיים וחינוכיים, בצורה מדויקת ונכונה לחברה ולסביבה. 

יזמתי את פרויקט הדגל שלי ״בין אדם למקום״ ובו אנחנו יוצרים ציורי קיר במרחב בשיתוף הקהילה על מנת ליצור חיבור בין חברי הקהילה ובין הקהילה לשכונה וכך גם בבתי ספר ומסגרות חינוכיות= פלייסמייקינג של ממש! מאפס למאה. אני מאמין שילד שמצליח למצוא את נקודת החיבור שלו לבית הספר גם ברמת תחושת הנינוחות במרחב אבל גם ברמת החיבור לצוות ולחברי השכבה יעניק לילד תחושת מסוגלות, ביטחון עצמי, פרודוקטיביות והצלחה בלמידה= מצוינות! 

לקריאה נוספת אודות פרויקט בין אדם למקום לחץ כאן

בימי הנעורים שלי התחלתי לצייר בהתנדבות ציורי קיר לחברים שלי בחדר, ואז בחדר מוזיקה בבית ספר, לאט לאט ציירתי בגני ילדים, חנות פלאפל, בתי חולים ועוד

בגיל 22 החלטתי שאני פותח עסק של ציורי קיר. במקביל עבדתי כמורה ג׳אגלינג בבתי ספר והתחלתי תואר ראשון בחינוך והוראה.

לא יודע מה חשבתי לעצמי כשעשיתי את זה. חשבתי שזה יהיה ממש קליל לעשות קצת כסף מהצד. לא חשבתי שלימים העסק הזה יהיה עיקר הפרנסה שלי ושל המשפחה שלי.

הייתי סטודנט פעור שעושה מיליון מלגות, עם מיצובישי סופרלנסר משנות ה- 90 המוקדמות, שכר מינימום ועסק חדש. בלי מיתוג, בלי מנטורים, בלי לוגו, בלי מחסן, משרד, סטודיו. בלי לקוחות אפילו.

אבל התמדתי. וזרמתי. וגדלתי וצמחתי והשתכללתי. דייקתי את עצמי ואת העסק. מיקדתי ולמדתי. ואני ממשיך ללמוד ולהשתפר ולהפיץ את הטוב המקסימלי כשזה נוגע בחינוך ואומנות!

איך הכל התחיל?

WhatsApp Image 2021-10-20 at 11.25.13.jpeg

5 עובדות שכנראה לא ידעתם עלי:

1.png
אז איך אני משלב את התחביב והתשוקה שלי בעסק?​

בזכות עבודתי כמורה במשרד החינוך ואמן קיר זכיתי במהלך השנים האחרונות להעביר סדנאות ברחבי הארץ, התארחתי במסגרות פורמליות ובלתי פורמליות, התנסיתי בשלל מוצרים של מותגי תרסיסים וצבעים, והשתתפתי בירידם וימי שיא, וגם השקתי את  הקורס הדיגיטלי שלי.

הפיכת התחביבים האישיים שלי לעבודה במשרה מלאה הוא כבר חלום שמתגשם עבורי.
עם יותר מ-7 שנות ניסיון כמורה, מחנך יוצר סדנאות ותוכן, היה לי את הכבוד לשתף פעולה עם ארגונים כמו: הסוכנות היהודית, כיוונים, נתיבים, משרד החינוך ועוד. 

רוצים לשמוע על הסדנאות שלי?

אנחנו עדיין לא חברים באינסטוש?
הגיע הזמן!
  • Pinterest
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
bottom of page